Як Баштанка зупинила наступ окупантів на Кіровоградщину

Невелике містечко яке називають Баштанкою знаходиться в годині їзди від Миколаєва поруч з Кропивницьким. Ніхто не міг подумати, наскільки тут живуть мужні хлопці, які змогли дати гарну відсіч ворогам. Завдяки цьому бою ворожі війська не просунулись до Кіровоградщини та інших центральних областей України. До бою військові давно підготувались і дуже гарно зустріли російських окупантів, в захисті прийняли участь навіть фермери, кіровоградські хлопці. Недаремно говорять, що сусіди повинні допомогати одне одному, пише kropyvnytski.com.ua з посиланням на gre4ka.info.

Танки не біда, Баштанка всіх перемогла а Кіровоградщина допомогла

В кабінеті міського голови Олександра Берегового висить календар, на якому велика кількість позначок, все починається з 24 лютого. Це саме та страшна дата, коли він та Марія Чорна колишня Кіровоградської ОДА були на зв’язку цілодобово. В календарі закреслені дати хрестиками – це саме дні повномасштабної війни, є числа, які обведені колом – бомбардування, обстріли на території міста. До цього дня велась спокійне, рівномірне життя. Місцеві ходили на роботу, водили дітлахів в садки.

Зміни почались 1 березня, коли фермери стали до зброї. Береговий та колеги вступили в територіальну оборону. Бойові дії почались в центральній частині міста, куди війська трьома групами хотіли зайти, встигли вони перейти тільки греблю.

Машин у них було багато, БДТ, панцери, вони тут назавжди і лишились. ЗСУ два забрали, один горів. З іншими колонами розв’язався бій, вони тікали по всьому місту. Авіація їх наздогнала та накрила дуже гарно. Крім військових і оборони люди почали зупиняти техніку голими руками. Говорять, що якби війська зайшли на територію Баштанки, то багато Кропивницьких общин могли бути обстріляні та окуповані.

Теперішнє життя неспокійне

В наш час в місто атакують ракетами, рашисти не лишають в спокої, вони стараються помститись. Найактивнішими днями були 12-18 березня. Скидали бомби, били різними видами зброї. 13 березня було 5 ударів по вулиці, бомби сягали 250 кілограмів.

У той час на вулиці сидів дідусь перебирав картоплю. Старенький ледь встав і побачив, що його будинку не стало. Ще одну родину врятували з під завалів. Уже 17 квітня по підрахунках в цьому місті зруйнували 176 будівель. За інформацією Миколаївської прокуратури на території загинули 15 мирних людей, 49 знаходились в лікарні з пораненнями різної ступені тяжкості. Велика кількість людей переїхала в Кіровоградську область, де їх гостинно прийняли та надали допомогу в розміщенні, лікуванні.

13 квітня місцева сім’я Умрихіних, котра переїхала до Кіровоградської області та знаходиться в повній безпеці  запам’ятає назавжди, саме тоді у їх двір випустили більше ніж 7 ракет. Дивом бабуся та її діти залишилися живими. На цьому рашисти не зупинилися, вони обстріляли району лікарню і розбили декілька відділень. Тепер багато Кропивницьких лікарень стали ключовими, саме в них везуть поранених.

До вторгнення у місті жило до 12 тисяч людей. Наразі виїхало 70% місцевих. Проте все рівно тут гарно працює комунальна сфера, реєструють нові шлюби, повертається працювати бізнес.

Нині Баштанка оговтується від постійних ракетних ударів посилено готується до наступу і не втрачає бойового духу. Кропивницький також напоготові. Хлопці наших громад, міста активно будують укріплення, і говорять, що “ввічливо” зустрінуть окупантів. Це буде їх перша і остання зустріч з захисниками міста.

Кропивницький переселенець в білому халаті

Враження від того, що пережив чоловік схожі на страшне кіно. Сталося справжнє диво, Бог змилувався над лікарем інтернатури молодим нейрохірургом Миколою Греховичем та його дівчиною....

Кропивницький загін “Кулінарна Сотня”

Жінкам нашої країни заздрять всі, це героїні, які можуть тримати зброю в руках, зупинити ворога застосовуючи бутель з огірками, виховувати дітей, та йдуть у...