Як наше місто стало танцювальною столицею України: історія “Майдансу” в Кіровограді

Статус танцювальної столиці для нашого міста здобув гурт, який представив Кропивницький (тодішній Кіровоград) на національному рівні, виступивши на Майдані Незалежності в рамках всеукраїнського проєкту «Майданс». Тоді до Києва запросили багато зіркових гостей, і не тільки з України. Привітати учасників танцювального конкурсу приїхали зірки зі світовими іменами, та головним “козирем” фестивалю став танцювальний гурт з нашого міста. Більше на kropyvnytski.com.ua.

Левова частка зусиль, що привели кіровоградських танцюристів до перемоги, належить хореографу Олександру Лещенко, який своїми враженнями від роботи в проєкті поділився з кореспондентами телеканалу «Інтер».

Проєкт, що увійшов в історію України

 І не лише України, бо «Майданс» визнаний наймасштабнішим танцювальним шоу у світі. Проєкт потрапив до книги рекордів Гіннеса, а разом з ним – і талановиті кіровоградці, що представили найкращу танцювальну композицію під керівництвом місцевого хореографа Олександра Лещенка. Загалом в українському «Майдансі», ініційованому телеканалом «Інтер»,  компанією «Star Media» та «Квартал 95» узяло участь 12 команд з усієї України. Кіровоградцям вдалося вирватися не лише в півфінал і зайняти місце серед шести найкращих команд, але й залишити позаду такі міста, як Львів, Київ та Донецьк.

Для участі у фінальному гала-концерті кіровоградці відправились до Києва, де на головній площі країни зібралась рекордна кількість танцюристів за всю історію існування України. Проєкт було відкрито в 2010 році. 10 місяців змагань між учасниками завершилися грандіозним фінальним концертом в столиці, а для нагородження переможців було запрошено зірок зі світовими іменами.

Перші серед кращих або як кіровоградці приймали вітання

Зірковий хореограф зізнається, що першими з перемогою його колективу привітали хлопці з рідного танцювального балету «Форсайт». Не дивно, що друзі уважно слідкували за перебігом шоу, адже за його результатами усі танцюристи з нашого міста автоматично отримали б статус найкращих в Україні!

«Я приймав поздоровлення майже всю ніч. Першими мене привітали хлопці з «Форсайту». Дуже приємно було отримати привітання від губернатора міста», – ділиться спогадами про зіркову ніч після оголошення переможців молодий хореограф з Інтером.

Команда із Кіровограду змагалася з досить сильними суперниками. Важко було перетанцювати молодіжні колективи із Запоріжжя, Харкова і Дніпропетровська (друге, третє та четверте місце відповідно).

Репутація першості та особлива винагорода для майдансерів

Звичайно ж, для учасників шоу та хореографа найвищою заслугою був здобутий в чесному суперництві золотий кубок найкращих танцюристів. Але до рідного міста майдансери привезли не тільки чудову репутацію. Один мільйон гривень, який отримала команда-переможець за підсумками проєкту, був витрачений на будівництво нових майданчиків для дітей та молоді. Призовий майданчик для юних кропивничан було відкрито 24 серпня 2011 року на території Ковалівського парку. «Це справді народний майданчик, який своїми зусиллями і талантами заслужили наші діти. Діти – зі звичайних кіровоградських дворів, яких ми щодня бачимо просто на вулиці», – захоплено розповідає мешканка міста Світлана, яка не пропустила жодного ефіру танцювального шоу.

Ще один майданчик незабаром обладнали в Олександрії – невеликому місті, що окрім статусу районного центру має пріоритет на фоні інших районів; це – батьківщина зіркового хореографа Олександра Лещенка.

«Майданс» – лице одна зі сторінок історії кіровоградців (сучасних кропивничан), які не втомлюються доводити країні та світові свою обдарованість та потужний творчий потенціал. 

Історія видатного актора-кіровоградця Параконьєва Костянтина Йосиповича

Майбутньому актору та режисеру Костянтину Параконьєву довелося народитися в період бурхливих політичних подій, які з приходом більшовицького режиму сколихнули усі сфери життя в УРСР....

Еволюція акумуляторів для електротранспорту: ключ до мобільності майбутнього

З кожним роком електротранспорт все більше входить у наше життя, стираючи межі між традиційними та інноваційними способами пересування. Від електровелосипедів до сучасних електромобілів -...
.,.,.,.