Гарік Бірча – талановитий актор, сценарист, режисер, уродженець містечка Долинська Кіровоградської області.
Раніше він був звичайним хлопцем в своєму невеликому містечку, а потім став відомим на всю Україну, завдяки зйомкам у теле-серіалі «Віталька». Більш детально про акторське та особисте життя зірки вітчизняного телебачення у нашому матеріалі на сайті kropyvnytski.com.
Як Бірча здобував освіту
Народився «Віталька» 15 вересня 1974 року в Долинській Кіровоградської області в простій сім’ї. Хлопець зростав без батька. Тому допомогав матері, як матеріально, так і по дому.
Закінчив Долинську школу та вступив до Кіровоградського педагогічного інституту ім. В.В.Винниченка на факультет історії. В часи навчання Гарік з захопленням почав займатися спортом і вступив у місцеву команду КВН, яка називалась «СКІФ». Пройшов час і він створив власну КВН-команду «Гольфстрім».
Переїзд до Києва і розквіт кар’єри
У 2001 році Бірча прийняв для себе важливе рішення – переїхати до Києва. Першою роботою у новому великому місті була посада оператора call-центру мобільного оператора UMC.
Заробіток був не дуже великим, тому пропрацювавши кілька місяців вирішив змінити професію. Влаштувався працювати в телекомпанію «Мелодрама-продакшн» саме з цього часу почалась його телекар’єра.
Вже у 2002 році Бірчі запропонували знятися у телешоу «Хто крайній?». Актор старався поєднувати роботу на телешоу із виступами у КВН. Кар’єра почала швидко розвиватися.
Бірча почав з’являтися у багатьох комедійних шоу, фільмах та серіалах. Особливо велику славу принесли зйомки в телесеріалі «Віталька». У ньому він грав головну роль.
Перша «неприємність» на початку кар’єри
У 2005 році Бірчі випала честь спародіювати колишнього президента України Віктора Ющенка в одній із мініатюр для КВН. Під час виступу артист не знав, що у залі присутній сам Президент.
Пізніше Гаріку колеги по сцені доповіли, що Ющенко з дружиною слухаючи пародію про себе сміявся до сліз. Коли вистава закінчилася Віктор Андрійович із дружиною завітали за лаштунки, щоб потиснути Гаріку руку.
Що цікавого в серіалі «Віталька» та чому саме він приніс Гаріку Бірчі популярність?
У 2012 році серіал «Віталька» був одним з найпопулярніших на каналі «ТЕТ».
Головний герой – Віталька йому 30 років жив разом з мамою в одній квартирі, яка бачила у своєму синові милого парубка, який все ще потребує її турботи й підтримки. Однак Віталька вже давно цікавиться дівчатами, яких називає ласкаво «тьолочки».
Заради знайомства та залицянь Віталька готовий на все, але все, що він робить виглядає кумедно. В кожній серії головний герой ходить по місцевому парку та знайомиться.
Всі свої знайомства починає з фрази: «Прівет, а можна з тобою познакомиться?». Коли дівчата чують цю фразу, починають насміхатися над Віталькою і відмовляють в знайомстві.
Кращими подругами героя стали дві місцеві бабусі із лавочки місцевого двору. Вони з Віталькою при зустрічі розмірковують про життя.
Як виглядав Віталька та його характер?
Хлопець відрізнявся від інших своєю унікальною рухливою мімікою, костюмом «ботаніка» з короткими штанами. Він говорив людям все, що думає. Водночас всі його витівки виглядали по дитячому.
За словами Гарика Бірчі, його головний герой – це результат того, що чоловік виховувався без батька, без гарного прикладу перед очима, і саме тому йому бракує істинних чоловічих рис.
Бірча приписує своєму герою доброту, віру в любов, сміливість.
Саме цей головний герой «Віталька» приніс Гаріку славу в рідній Україні. В цьому велика заслуга самого актора. Він зміг увійти в роль реалістично і дозволив своїм глядачам посміятися над досить простими інколи непристойними речами.
Реальне особисте життя Бірчі
Гарік не одружений. З його слів стає зрозуміло, що він не спішить знайти свою супутницю. У своїй обраниці чоловік мріє бачити не лише коханку, а матір своїх дітей, близького друга. Поки що, така людина не трапилась на його шляху.
Як склалося життя актора після закінчення зйомок «Віталька»
До початку війни чоловік займався акторством. Виступав в різних українських телепередачах, знімався в серіалах.
Коли почалася війна, пішов добровольцем в Київську ТРО, де несе службу по цей час.