Кропивницький переселенець в білому халаті

Враження від того, що пережив чоловік схожі на страшне кіно. Сталося справжнє диво, Бог змилувався над лікарем інтернатури молодим нейрохірургом Миколою Греховичем та його дівчиною. Більше на kropyvnytski.

Вони змогли вибратися з окупованих руїн Маріуполя цілими та здоровими. CBN змогли трішки поспілкуватися з перееленцями.

Дорога була важкою

Чоловік проходив в рідному місті інтернатуру, відправили працювати в обласну лікарню. З першого дня війни довелось жити в лікарні. Дівчина з рідними жила у 7 кілометрах від міста в селищі Стрий Крим. Туди їхати було дуже небезпечно, мобільного зв’язку взагалі не було. Лікарню постійно обстрілювали, але не заважаючи на це, все одно лікарі виконували свої обов’язки. Коли приміщення повністю розбомбили, там почали збиратися переселенці – люди приходили задля пошуку безпеки.

Миколі за час роботи в лікарні доводилось бачити жахіття, з восьмого поверху було видно як розносять житлові будинки, коли скидали авіабомби на пожежну частину, як все палало та руйнувалось навкруги.

Поступила інформація, що ДНР евакуює жителів села в Новоазовськ, а це була вже непідконтрольна Україні територія. Людям говорили, що наші війська нікого не хочуть пропускати в Запоріжжя, що дороги небезпечні, заміновані, стріляють по машинам і єдиний шлях до життя – це Ростов. Лікар більше не міг чекати й вирішив дістатися Старого Криму.

Бойовики які на той час тримали лікарню, випустили чоловіка та сказали, що не дійде, вб’ють. Прийшлось одягати поверх куртки білий халат брати з собою:

•         Інструменти.

•         Турнікет.

•         Аптечку.

По дорозі відбулась зустріч з окупантами, які розстріляли цивільне авто з людьми. Від поранень жінка на місті загинула, чоловіка поранило, а син був посічений уламками скла. Чомусь бойовики витягли з машини чоловіка й почали кликати лікаря, і саме тут йшов Микола. Поранення було в голову – це профіль лікаря. Він обробив рану. Вояки були вражені, тому підвезли на машині до Старого Криму. Дорогою були навіть пропозиції залишитися військовим медиком.

Тікали чим подалі з рідного міста

Коли чоловік побачив, що село вціліло, паніка пройшла. Прийшов до будинку дівчини, усі на місці. Селище заміноване, його захопили окупанти, які вже почали переводити годинники на російський час. З 15 березня чоловік почав від усього божеволіти. Прийняв рішення тікати чим подалі. Батьки дівчини були проти, щоб вона їхала. Все ж молоді люди вирушили в невідомість. Дарину та Миколу вивіз з пекла білий бус, він їхав в сторону Бердянська.

В чужому місті на ніч залишилися в школі, яку переобладнали для переселенців. Стали міркувати, що робити далі. Люди говорили, що пустили багато автобусів для евакуації переселенців. Велися списки, сказали, що прийдеться чекати виїзду 4 тижні. Було несила терпіти, люди збиралися групами та йшли пішки з міста.

В бік виїзду стояла велика колона автобусів з людьми, Миколі вдалось знайти місце в одному із них. Коли їхали було багато блокпостів, де перевіряли все, доходило до спідньої білизни, шукали тату та чи немає в речах людей зброї. Повинні були пропустити автобуси о шостій ранку, а випустили тільки ввечері. Людей доправили до Запоріжжя, де їх накормили, розмістили. Кожен записувався, куди хоче їхати далі, Микола обрав наше місто, бо саме тут медуніверситет та і куратор чоловіка переїхав сюди. Тепер Микола та Дарина в Кропивницькому. Зустріли тепло, обласна лікарня прийняла чоловіка в інтернатуру, їм дали житло. Поки все добре, особливо в порівнянні з тим, що вони пережили. В планах залишитись назавжди жити в Кропивницькому та будувати кар’єру далі.

Випускниця школи та співачка Поліна підтримала воїнів піснею та розповіла про свої думки

Кіровоградщина – край талановитих людей і зайвим цьому підтвердженням є історія випускниці 17-річної Поліни Кочуг, яка має сценічне ім’я Поліна Грек. Дівчина майже кожного...

Кропивницький переселенець в білому халаті

Враження від того, що пережив чоловік схожі на страшне кіно. Сталося справжнє диво, Бог змилувався над лікарем інтернатури молодим нейрохірургом Миколою Греховичем та його дівчиною....
.