Кропивницький загін “Кулінарна Сотня”

Жінкам нашої країни заздрять всі, це героїні, які можуть тримати зброю в руках, зупинити ворога застосовуючи бутель з огірками, виховувати дітей, та йдуть у волонтери, допомогають чоловікам на війні.

Завдяки їм розходяться хмари невпевненості, смутку, є у них дар надихати своїми вчинками і приближати нашу Перемогу. На Кіровоградщині війна теж об’єднала жінок тепер у них одна мета – вистояти і перемогти. Не зважаючи на те, що в нашому місті, області, тихо, жінки стараються бути корисними.

Серед таких, повідомляє kropyvnytski.com.ua, Аліна Самченко з Малої Виски, дівчина взірець для колег, змогла згуртувати жителів громади. Алінка скоро стане другий раз мамою, проте все рівно виконує обов’язки директора місцевого ліцею, крім того, стала координатором волонтерського об’єднання «Кулінарна сотня».

З початку війни, у нас було відносно тихо, якщо не враховувати повітряні тривоги по кілька годин. Під час однієї з них жінка всю ніч сиділа з сином у підвалі. Коли була третя доба героїчного захисту, жінка прокинулась о 4 ранку. В її голові крутилась думка, чим вона зможе допомогти іншим людям. Зрозуміла, що треба щось робити. Напередодні в громаді закінчився хліб і жителі запанікували, на прилавках магазинів розмітали борошно, дріжджі. Аліна мала вдома це все, і через декілька годин хлопці з територіальної громади їли пиріжки. Такий вчинок став справжнім прикладом для інших.

Створення штабу в громаді

Тут дуже швидко створили штаб, який крім приготування смачної їжі, збору продуктів,  займається координацією діяльності волонтерів. Ліцей, де працює жінка почав допомогати. Всього 100 людей, патріоти, готові підтримувати захисників та всіх, хто цього потребує. Замовлення частіше всього надходили на приготування їжі хлопцям, які цілодобово чергують на блокпостах. Готували багато людей і не лише співробітники. Жінки утворили команди, де:

·         ліпили вареники,

·         варили борщі,

·         робили заготовки для субпайків,

·         плели сітки.

Кожна мала свою роботу і виконувала її на відмінно.

Заряджені вареники на Перемогу і любов

Перший день відкриття «міні батальйону» був занадто складним, виліпили 3000 вареників, в цілому вдень є норма – 1000 вареників. Згодом почали трішки ускладнювати роботу, готували голубці, пельмені, печиво в вигляді сердечок. Місцеві почали називати дівчат «Кулінарна сотня». Кожен несе свій вклад, всі несуть продукти, в кого, що є вдома.

Ніхто, нікуди не поїде з рідної країни

Жінка впевнена, що все буде добре і дуже скоро, ЗСУ можуть принести Перемогу країні. У самої Аліни немає бажання їхати з Малої Виски. Говорить, що є родичі за кордоном. Вона не готова покинути країну, без неї буде складно друзям, колегам, рідним. Не уявляє свого життя не в Україні. Не потрібно робити те, що не вмієш, достатньо прикласти зусиль до того, що подобається та несе користь. З робочого місця не важко допомогати. Якщо, всі виїдуть, то що станеться з Україною, її просто не буде. Жінка буде народжувати дома, знає, що чекає на сина. Колеги жартують, питають, піддають імена для сина: «Байрактар, Джавелін». Говорить, що немає жодного сумніву, що її діти будуть рости в Незалежній Україні. 

Кропивницький загін “Кулінарна Сотня”

Жінкам нашої країни заздрять всі, це героїні, які можуть тримати зброю в руках, зупинити ворога застосовуючи бутель з огірками, виховувати дітей, та йдуть у...

Як Баштанка зупинила наступ окупантів на Кіровоградщину

Невелике містечко яке називають Баштанкою знаходиться в годині їзди від Миколаєва поруч з Кропивницьким. Ніхто не міг подумати, наскільки тут живуть мужні хлопці, які...